Cudowne właściwości lecznicze lakownicy

Lakownica żółtawa (Ganoderma lucidum)

Lakownica lśniąca (Ganoderma lucidum) jest gatunkiem grzyba z rodziny lakownicowatych. W polskim piśmiennictwie mykologicznym gatunek opisywany jest jako lakownica żółtawa, huba lakierowana, żagiew lśniąca i wrośniak lśniący. Znana jest w Azji jako „reishi” (w Japonii) oraz „ling zhi” (w Chinach).


ŁAGOWSKI, BOLESŁAW. "Cudowne właściwości lecznicze lakownicy lśniącej Ganoderma lucidum Wonderful Healing Properties of Ganoderma Lucidum." Zeszyty Studenckiego Ruchu Naukowego UJK w Kielcach: 85. http://www.zeszytysrn.ujk.edu.pl/wp-content/uploads/2016/11/2016-Zeszyt-25_2.pdf#page=85.

Lakownica żółtawa to naturalny środek wzmacniający układ odpornościowy i antyutleniacz. Ekstrakt jest składnikiem koktajlu odchudzającego Chocolate Slim: http://www.konsultantka.com.pl/odchudzanie/chocolate-slim-koktajl-na-odchudzanie.


Owocniki lakownicy lśniącej zawierają cukry, aminokwasy i białka, tłuszcze, witaminy i substancje mineralne (miedź, cynk, mangan, magnez, potas). Najważniejszymi związkami farmakologicznie czynnymi są: adenozyna, lektyny, polisacharydy (PL-1, PL-3, PL-4 oraz ganoderany A, B i C), białko LZ-8, terpenoidy (kwasy ganodermowe A, B, C2, D, F, G i H) oraz witaminy (ryboflawina i kwas askorbinowy).

Lakownica lśniąca (Ganoderma lucidum), stosowana w medycynie ludowej krajów Dalekiego Wschodu, obecnie przeżywa swój renesans. W ośrodkach naukowych  na świecie przeprowadza się hodowlę lakownicy na podłożu pszennym lub trocinowym oraz prowadzi się intensywne próby wyizolowania substancji, które mogą znaleźć zastosowanie w leczeniu wielu chorób cywilizacyjnych człowieka. Wyniki uzyskiwane podczas leczenia pacjentów często w stanie terminalnym (bliskim śmierci w przypadku nowotworów złośliwych) pozwalają mieć nadzieję nie tylko na cofnięcie skutków procesu chorobowego, lecz również na całkowite wyleczenie.

This entry was posted in . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Borowik suszony Devaldano

Borowik suszony Devaldano – niezrównany aromat i smak króla leśnych grzybów w twojej kuchni przez cały rok. Borowik suszony Devaldano to p...